Son Dakika – Hava Durumu (21-07-2021)

Son Dakika – Hava Durumu (21-07-2021)

İstanbul ve Bursa’da gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. Ankara’da güneşli, İzmir’de ise az bulutlu bir gökyüzü görülecek. Hava sıcaklıkları İstanbul ve Bursa’da 31, Ankara’da 36, İzmir’de 35 derece.

Marmara geneli parçalı bulutlu, bazı kentlerde gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. Sıcaklıklar Perşembe gününden itibaren azalarak mevsim normallerine düşecek.

Ege geneli güneşli ve parçalı bulutlu. Hava sıcaklıkları bazı kentlerde 40 dereceye yaklaştı. Artan sıcaklıklara karşı tedbirli olunmalı.

Akdeniz’de güneşli, yer yer bulut geçişli bir gökyüzü görülecek. Hava sıcaklıkları ve nem oranı yüksek, güneşe çıkmak için öğle saatlerinden sonrası tercih edilmeli.

İç Anadolu geneli güneşli, perşembeden itibaren bulutlar artıyor. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde, bol su tüketmekte ve şapka kullanmakta fayda var.

Karadeniz’in batısı gök gürültülü sağanak yağmurlu. Perşembe ve Cuma Trabzon dolaylarındaki yağışlar şiddetini arttırabilir, ani sel ve su taşkınlarına karşı tedbirli olunmalı.

Doğu Anadolu’da güneşli bir gökyüzü var, Hava sıcaklıklar özellikle Malatya dolaylarında 40 dereceye ulaştı. Bölge halkının sıcaklıklara karşı dikkatli olması gerekiyor.

Güneydoğu Anadolu’da hava güneşli ve sıcaklıklar birçok kentte 40 dereceyi aştı. Güneşe çıkmak için öğle saatlerinden sonrası tercih edilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir