Kabine toplantısı ne zaman? Canlı müzik kısıtlaması saati değişecek mi?

Kabine toplantısı ne zaman? Canlı müzik kısıtlaması saati değişecek mi?

Kabine toplantısı tarihi Temmuz ayı değerlendirmesinin ve Ağustos ayı tedbirlerinin ele alınacağı toplantı olacak. Canlı müzik kısıtlaması saatinin 24:00’e çekilmesiyle gözler yaz aylarındaki konserler için Kabine’den çıkacak karara çevrildi.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının 26-27 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirileceği tahmin ediliyor. Önceki toplantı Kurban Bayramı nedeniyle erkene alınmıştı.

CANLI MÜZİK KISITLAMASI SAATİ DEĞİŞECEK Mİ?

Canlı müzik kısıtlaması ilk etapta saat 19:00’a kadar uygulanmış ardından kademeli normalleşmenin başlamasıyla birlikte bu süre 21:00’a çekilmişti. Temmuz ayı ile birlikte alınan kararla kısıtlama saat 24:00’e çekildi.

Kısıtlamanın saatinin değişip değişmeyeceği ise toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamalarla birlikte netleşecek.

BAKAN ERSOY MÜZİK KISITLAMASINA İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERDE BULUNMUŞTU

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy müzik kısıtlamasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Dünyada da kısıtlamanın vaka sayılarıyla paralel olduğunu belirten Bakan Ersoy “Almanya’ya baktığınız zaman veya Avusturya’ya baktığınız zaman onlar 1000’li rakamların aşağısına indiler. Almanya’da bazı eyaletlerde 22.00, bazı eyaletlerde saat 24.00 olarak uygulanıyor hala. Bugün Rusya’ya baktığınız zaman 23.00 olarak uygulanıyor. Yunanistan hala sokağa çıkma yasağı uyguluyor. Yani bu bütün kademeli normalleşme uygulanan ülkelerde bu şekilde yönetiliyor. Biz de kurala uygun bir şekilde yönetiyoruz. Ama bu tamamen vaka sayılarına endeksli bir şey” dedi.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir