Serengeti Milli Parkı Nerede? Serengeti Milli Parkı’na Nasıl Gidilir? Serengeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Serengeti Milli Parkı Nerede? Serengeti Milli Parkı’na Nasıl Gidilir? Serengeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Serengeti Milli Parkı Nerede?

Serengeti Milli Parkı, belgesellerde sıkça duyulan ve merak edilen yerlerden birisidir. Bu park Afrika kıtasının doğu merkezinde yer almaktadır. 30 bin kilometrelik bir alana sahip olan parkta çok sayıda hayvan ve bitki türü bulunmaktadır. Bu bölge safari yapmak için en ideal yerlerin başında gelmektedir. Dünyanın her yerinden milyonlarca insan Serengeti Milli Parkı’nı ziyaret etmektedir.

Serengeti Milli Parkı Hangi Ülke Sınırlarında Yer Almaktadır?

Serengeti Milli Parkı, Tanzanya’nın Arusha şehri sınırları içerisinde bulunmaktadır. Oldukça geniş bir alanı içerisinde barındıran bu parkın en çok tercih edilen milli parkların başında geldiği görülmektedir. Tanzanya’nın kuzeyinden başlayan bu milli parkın Kenya’nın güneybatısına kadar ulaştığı bilinmektedir. Bu milli parkı gören herkes çok etkilenmektedir.

Serengeti Milli Parkı’na Nasıl Gidilir?

Serengeti Milli Parkı’na ulaşım zor gibi gözükse de aslında hiçte öyle değildir. Çünkü Serengeti Milli Parkı’na ulaşmak için karayolu ve havayolu bulunmaktadır. Bu sayede parkı görmek isteyen herkes kolayca ulaşım sağlayabilir. Serengeti Milli Parkı’nı gezmek için geniş bir zaman ayarlamanız faydalı olmaktadır. Bu eşsiz doğanın tadını keyfinizce yaşamanız gerekmektedir.

Serengeti’de havayolu ulaşımı için bir havaalanı bulunmaktadır. Tabi Türkiye’den bu havaalanına direkt uçuş bulunmamaktadır. Bunun için öncelikle Tanzanya vizesi almak lazımdır. Tanzanya vizesi alan kişiler Kilimanjaro havaalanına gitmektedirler. Buradan yapılan aktarma ile Serengeti Milli Parkı’na kolayca ulaşım sağlanmaktadır.

Serengeti’de Konaklama İmkanı Var mıdır ve Milli Parkın Özellikleri Nelerdir?

Serengeti Milli Parkı birçok imkanı içerisinde barındıran bir ortamdır. Bu milli parkı ziyaret etmek isteyen kişiler için birçok konaklama hizmeti verilmektedir. Herkesin bütçesine uygun bir konaklama türü bulunmaktadır. Ayrıca kamp yapmak isteyenler için oldukça yararlı hizmetler bulunmaktadır. İsteyen kişiler çeşitli konaklama mekanlarını isteyen kişiler ise kamp yapmayı tercih edebilir.

– Serengeti’de birçok hayvan ve bitki türü bulunmaktadır.
– Serengeti’ye giden kişiler için konaklama, yemek ve rehberlik hizmetleri verilmektedir.
– Serengeti’de fil sürüleri, zebra aileleri, bufalolar ve daha birçok hayvan türü yer almaktadır.
– Serengeti Milli Parkı’nı ziyaret eden kişiler için çeşitli aktiviteler yapılmaktadır. Gezi, safari ve çeşitli gösteriler gibi birçok keyifli aktivite bulunmaktadır.
– Serengeti’de ılık ve kuru bir iklim bulunmaktadır. Ekim ve kasım ayları çok yağışlı geçmektedir.

Serengeti Milli Parkı, Afrika’nın en büyük doğal alanlarından birisidir. Buraya giden kişiler çeşit çeşit hayvan görme imkanını kolayca elde etmektedir. Serengeti’de geçireceğiniz zamanın bir eşi daha bulunmamaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir