SON DAKİKA: İngiltere’de G7 Zirvesi öncesi şüpheli paket alarmı! – Haberler

SON DAKİKA: İngiltere’de G7 Zirvesi öncesi şüpheli paket alarmı! – Haberler

G7 Zirvesi öncesi şüpheli paket alarmı!

İngiltere’de yarın düzenlenecek olan G7 Zirvesi öncesi hazırlıklar devam ederken, İngiltere‘nin Cornwall Kontluğu’nda yer alan Falmouth Oteli’nde şüpheli paket alarmı, yetkilileri harekete geçirdi. Yetkililer daha sonra yaptıkları açıklamada, endişe verici olayın “aldatmaca” olduğunu ifade etti.

ABD Başkanı Joe Biden’ın G7 Zirvesi’ne katılmak üzere İngiltere’nin Cornwall beldesine gelmesinin ardından bölgede şüpheli bir paketin bulunması yetkilileri alarma geçirdi.

İngiliz polisi tarafından yapılan açıklamada, Falmouth Oteli’nin dışarıdaki arazide şüpheli bir paket bulunmasının ardından Otel’den ve komşu binalardan yaklaşık 100 kişinin tahliye edildiği belirtildi.

Devon ve Cornwall Polisi tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, olay yerinde polis ekiplerinin sevk edildiği kaydedildi.

İlerleyen saatlerde ise Kraliyet Donanması Patlayıcı Mühimmat İmha ekibi tarafından şüpheli paketin, güvenli olduğunun ilan edilmesinin ardından 100 metrelik güvenlik kordonunun aldırıldığı ve bölge sakinlerinin girişine izin verildiği ifade edildi.

Polis, “Paketin toplanıp, olay yerinden kaldırılana kadar küçük bir grup memur olay yerinde kalacak. Şu anda bunun bir aldatmaca olay olduğuna inanıyoruz ve cezai soruşturma başlatıldı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir