Son Dakika – Hava Durumu (10-06-2021)

Son Dakika – Hava Durumu (10-06-2021)

İstanbul’da kısa süreli yağmur geçişinin ardından güneş görülebilir.  Ankara’da gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. İzmir’de parçalı, Bursa’da ise çok bulutlu bir gökyüzü var. Hava sıcaklıkları İstanbul ve Bursa’da 27, Ankara’da 23, İzmir’de 29 derece.

Marmara’nın batısı sağanak yağmur alıyor. Yağışların Cuma-cumartesi günleri de devam etmesi bekleniyor. Bölgenin geri kalanına ise parçalı bulutlu bir gökyüzü hakim.

Ege bölgesinin geneli sağanak yağmurun etkisi altında. Özellikle bölgenin iç kesimlerindeki hava sıcakları Haziran ayına oranla düşük seyrediyor.

Akdeniz genelinde sağanak yağmur etkisini arttırarak bölge geneline yayılıyor. Yağışlar Cuma-cumartesi de devam ederken hava sıcaklıklarında ciddi bir değişim görülmeyecek.

İç Anadolu’nun genelinde beklenen gök gürültülü sağanak yağmura karşı dikkat edilmesi gerekiyor. Hava sıcaklıkları Haziran ayına rağmen düşük seyrederken; yağışlar Cuma-cumartesi günleri de devam edecek.

Karadeniz bölgesinde yağışların miktarı azalsa da etkisini sürdürmeye devam ediyor. Hava sıcaklıklarında ciddi bir değişim görülmeyecek.

Doğu Anadolu’da Kars-Erzurum dolayları gök gürültülü sağanak yağmurlu. Yağışlar Cuma-Cumartesi günleri her iki ilde de devam edebilir.

Güneydoğu Anadolu’nun genelinde bulutlar azalıyor. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrediyor. 3 günlük tahminlere göre bölge genelinde yağış görülemeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir