Kapsam dışına çıktı ne demek? Sosyal yardım durumu kapsam dışına çıktı ne anlama geliyor? e-Devlet sosyal yardım sonucu!

Kapsam dışına çıktı ne demek? Sosyal yardım durumu kapsam dışına çıktı ne anlama geliyor? e-Devlet sosyal yardım sonucu!

Tam kapanma süreciyle birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan, Covid-19 salgını süresince ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen pandemi desteğinin 1100 liraya yükseltileceğini ve yeni bir pandemi destek paketinin hayata geçirileceğini duyurdu. Sosyal yardım desteğinin yatıp yatmayacağını araştıran kişiler e-Devlet’ten ‘Sosyal yardım kapsam dışı, merkezi yardım kapsam dışına çıktı’ uyarısı alıyor. 1100 TL sosyal yardım desteğinde bulunanlar ve açıklama kısmında sosyal yardım kapsam dışı cümlesi yazanlar konuyla ilgili detayları araştırmaya başladı.

Hane başı 1100 lira ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi yapılacağının açıklanmasından sonra 1100 TL sosyal yardım desteğinin kendisine çıkıp çıkmadığını araştırılanların bazılarında ‘Sosyal yardım kapsam dışı, merkezi yardım kapsam dışına çıktı’ ibareleri yer alıyor. Peki, kapsam dışına çıktı ne demek? 1100 TL sosyal yardım kapsam dışına ne anlama geliyor? İşte e-Devlet yardım kapsam dışı çıktı ibaresinin detayı..

1100 TL sosyal yardım desteği sonrasında e-Devlet üzerinden sorgulanma işlemleri yapılmaya başlandı. ‘Sosyal yardım kapsam dışı, merkezi yardım kapsam dışına çıktı’ ibareleri ile karşı karşıya kalanlar detayları merak ediyorlar.

SOSYAL YARDIM KAPSAM DIŞI NE DEMEK?

1100 TL sosyal yardımın kendisine çıkıp çıkmadığını merak eden bireyler e-Devlet üzerinden sorgulama yapıyorlar. ‘Sosyal yardım kapsam dışı, merkezi yardım kapsam dışına çıktı’ ibareleri ile karşılaşanlar ise sosyal yardım alma şartları taşımadığını taşımamaktadır.

Kapsam dışı: Bakanlık tarafından belirlenen 1100 TL sosyal yardım şartları taşımadığınız ve maddi yardım almaya hak kazanamadığınız anlamına gelmektedir.

SOSYAL YARDIM NE ZAMAN ÖDENECEK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 17 Mayıs tarihine kadar sürecek olan tam kapanma dönemi için ihtiyaç sahibi hanelere 1.100 lira tutarında nakdi yardımda bulunacaklarını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir