Aziz Kiraz kimdir, kaç yaşında? Aziz Kiraz nereli?

Aziz Kiraz kimdir, kaç yaşında? Aziz Kiraz nereli?

O Ses Türkiye yarışması ile tanıdığımız Aziz Kiraz bugün Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk oldu. Gündüz kuşağı programına konuk olan Aziz Kiraz’ın hayatına dar detaylar merak edilmeye başladı. Henüz 17 yaşındayken Türkiye’nin yeteneklerinin keşfedildiği O Ses Türkiye yarışmasında katılmış, Isabel şarkısını seslendirerek gönülleri fethetmişti. İşte Aziz Kiraz’ın hakkında tüm merak edilenler..

AZİZ KİRAZ KİMDİR?

Aziz Kiraz, 1997 Erzurum doğumlu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam ediyor. 20 Ekim 2015’te katıldığı O Ses Türkiye yarışmasında, performansıyla jürinin dikkatini çekmeyi başaran Aziz Kiraz, Ebru Gündeş şarkılarını çok sevdiğini söyledi. Hadise’nin takımına dâhil olan Aziz Kiraz, o yıl şampiyonluğu Hakan ve Gökhan’ın takımındaki Emre Sertkaya’ya kaptırdı.

O dönem Murat Boz’un haricinde üç jüri üyesinin de yarışmacıları finale kalmayı başardı. Finalistlerin birinci olabilmek adına birbirleriyle yarıştığı gecede ilk elenen Ebru Gündeş’in takımından Tankurt olmuştu. Sonrasında yarışmaya veda eden ikinci isim Gökhan ve Hakan’ın takımından Türkan olmuştu. Finalde son ikiye Hakan-Gökhan’ın takımından Emre Sertkaya ile Hadise’nin takımından Aziz Kiraz kaldı. Aziz Kiraz, O Ses Türkiye’de Isabel, Araftayım, Kafama Sıkar Giderim, Üzdünüz Beni Yıllar gibi eserleri seslendirdi. Kendisi gibi bir yarışmada keşfedilen Aleyna Tilki ile yakın arkadaş olan Aziz Kiraz, O Ses Türkiye’den önce de Kenan Doğulu’nun jüri üyesi olduğu “Ve Kazanan” adlı yarışmaya da katılmış ancak birinci olamamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir